Categories
Nezaradené

Ako chrániť mobilné telefóny?

Mobilné zariadenia v súčasnosti využíva takmer každý z nás. Stali sa súčasťou našich životov už od skorého detstva a sprevádzajú nás v podstate až do jeho konca. Je dôležité mať na vedomí, že všade okolo nás na nich číhajú rôzne nebezpečenstva – počasie, detičky, neočakávané nehody. Akým spôsobom si vieme tieto zariadenia chrániť?

Ochranné fólie

V tomto prípade poznáme klasické ochranné fólie alebo tie, ktoré sa nazývajú aj “tvrdené sklo”. V niektorých obchodoch sa stretneme aj s tzv. WRAP fóliami. Podstatou týchto fólií je ochrana mobilov pred vonkajším technickým poškodením (poškrabanie skla či nečistotami). Nevýhodou je, že ich životnosť klesá v súvislosti s využívaním zariadenia. WRAP fóliou oblepíte kompletne celé zariadenie, pričom sa nezväčší jeho veľkosť.

Ochranný kryt/puzdro

Kryty na telefón alebo puzdrá, ochránia telefón hlavne v prípade pádu. Na trhu dnes existuje veľmi veľa rôznych vzorov, respektíve dizajnov, takže môžete zo svojho mobilu spraviť aj celkom pekný módny doplnok. Dnes dokážete zohnať kryt na v podstate každý typ telefónu, pričom tie najpoužívanejšie sú z plastu alebo hliníka.

Voda sem, voda tam…

Priznajme si to – koľkí z nás využívajú mobil aj v sprche či vani? Ide zväčša o relax, kedy si povieme “nám sa takéto niečo nemôže stať”. No pravda je tá, že každým rokom pribúdajú problémy utopenia mobilných (alebo iných elektronických) zariadení. Ak sa niečo také stane, zabudnite na ryžu (pre viac info pozri starší blog). Prvé, čo musíte urobiť, je zariadenie vypnúť, vybrať batériu a snažiť sa zotrieť povrchové zvyšky vody. Teoreticky vám napadne, že by sme zariadenie mali vziať do servisu. Tu sú však dve skutočnosti, ktoré treba mať na pamäti – žiaden servis nemá 100% úspešnosť a po zásahu vodou máte maximálne 30 min., dokedy vám začne na povrchu kovu vznikať oxidačná a korózna chemická reakcia. Riešenie? Naše produkty, ktoré Vám s 99% úspešnosťou zachránia a následne aj ochránia akékoľvek elektronické zariadenie.