Categories
Nezaradené

Cestovné batohy

Na svete neexistuje hádam jediný človek, ktorý by nepotreboval cestovné kufre, tašku na kolieskach, batoh pre seba alebo pre dieťa či doplnky ako sú kozmetické taštičky, puzdrá alebo organizéry a obľúbený vak na chrbát.

Hoci sa môže zdať, že výberu turistického batoha nie je potrebné venovať toľko pozornosti, ako napríklad výberu expedičného batoha na dlhé putovania, opak je pravdou. Počas roka totiž väčšina ľudí práve menší batoh využije omnoho častejšie, preto je dôležité, aby dobre sedel na chrbte a čo najlepšie plnil vaše požadavky.

Podľa čoho vyberať?

Každý batoh je trochu iný, každý ponúka trochu iné vychytávky. Na začiatku je preto ideálne zodpovedať si niekoľko otázok ohľadne toho, ako často a v akých podmienkach hodláte svoj turistický batoh využívať. To vám pomôže aspoň trochu zúžiť výber a lepšie sa orientovať v širokej ponuke rôznych výrobcov:

  • Cestujem radšej po mestách či po horách? Chcem batoh na jednodenné výlety alebo aj na víkendové akcie?
  • Spávam vo vlastnom spacáku alebo využívam ubytovanie, kde spacák nepotrebujem?
  • Stačí mi horný vstup do batoha, alebo chcem mať možnosť jednoducho vytiahnuť aj veci na dne?
  • Uhasím smäd radšej vodou z fľašky alebo hydrovaku?
  • Chcem mať v batohu miesto na veľkú zrkadlovku a niekoľko objektívov?

Vidieť a byť videný!

Pravidlo, ktoré si nie vždy všetci vodiči, chodci a cyklisti berú dostatočne k srdcu, hoci môže pomôcť zvýšit ich bezpečnosť v dopravnej premávke a predísť dopravným nehodám s tragickými následkami. Nespoliahajte na všeobecné tvrdenia, že biele alebo svetlé oblečenie je predsa len lepšie vidieť! Potme, v šere ani v sychravom počasí reflexné prvky v akejkoľvek podobe skrátka nič nenahradí.

Na konci ferbuára 2016 vstúpila do platnosti novela zákona, podľa ktorej musia chodci nosiť tzv. reflexné prvky, a to vtedy, keď sa pohybujú za zníženej viditeľnosti na ceste mimo obec, alebo pokiaľ idú po neosvetlenej vozovke v obci. Zníženou viditeľnosťou sa potom myslí nielen tma, ale aj hmla, dážď alebo snehová fujavica. Novela má za cieľ znížiť počet vážných a niekedy až smrteľných nehôd. Neosvetlenému chodcovi hrozí pokuta až 100 eur.

Podľa Ministerstva dopravy má vodič asi len 18 metrov na to, aby zareagoval, keď uvidí v noci chodca v čiernom odeve, čo pri priemernej rýchlosti 70 km/h znamená zhruba 1 sekundu na odvrátenie veľmi nebezpečnej situácie. Správne umiestnený reflexný prvok vyrobený z kvalitného materiálu pritom zaisťuje to, že bude človek videný až na vzdialenosť 200 metrov!

My v Humidefe si uvedomujeme zodpovednosť ta naše produkty. Preto aj my pracujeme na vývoji unikatných produktov, napríklad aj cestovných batohov, ktoré však budú unikátne. Pôjde viac o SMART vychytávku, ktorá poteší vášnivých cestovateľov, ale aj mestské typy.

Predstavte si, že by ste si mohli za rozumnú cenu zaobstarať batoh, ktorý bude vodeodolný, zároveň dezinfekčný, nebude sa dať ukradnúť, nebude sa dať stratiť, dokonca si ho budeme vedieť skontrolovať cez mobil. A mnoho mnoho ďalšieho. Dobré, že? 🙂

Pozorne nás sledujte aj naďalej!