Categories
Nezaradené

EKO a SMART

EKO a SMART predstavujú dva pojmy, ktoré v dnešnej dobe naberajú na popularite nie len medzi bežnými ľuďmi, ale aj medzi firmami. Ide jednoznačne o moderný trend v oblasti spoločensko-prospešných aktivít.

Predstavte si, že by prišiel niekto, kto by povedal, že odpad sa dá recyklovať či spracovávať aj ekologickým spôsobom. Bez žiadneho dopadu na životné prostredie. A je úplne jedno, či by šlo o pevný odpad z gumy alebo iného materiálu, výsledok by bol vždy rovnaký.

Alebo si predstavte, že by v každom meste bol taký typ protipovodňových systémov, ktorý by vďaka smart technológii dokázal včas upozorniť všetkých ľudí v danom meste či dedine, že o niekoľko minút príde prívalová voda, ktorá môže spôsobiť veľké škody. Navyše, toto upozornenie by mohlo prísť každej osobe v danom meste či dedine individuálne, nie len formou celomestského či celodedinského upozornenia

A čo tak ekologické a smart vodozádržné systémy? Sucho spôsobuje veľké škody čoraz väčšiemu počtu pestovateľov a farmárov nie len v našej krajine, ale aj vo svete. Čo ak by sme Vám povedali, že existuje spôsob, ako vytvoriť inteligentné vodozádržné systémy, ktoré na jednej strane budú napomáhať pri zachytávaní vody a zároveň budú chrániť údolia pred spádovými vodami?

Nie, toto nie je naše sci-fi. V Humidefe dennodenne pracujeme na výskumy a vývoji nových celospoločenských riešení, založených na eko a smart princípe a preto sa pozeráme aj týmto smerom. Cesta to bude dlhá, ale výsledok bude stáť za to.

Lebo kto pomôže našej planáte a jej obyvateľom, ak nie my – ľudia?

Aj z toho dôvodu ďakujeme, že ste stále s nami ❤️