Categories
Nezaradené

Policajné zložky a problémy s vodou

Pred časom sme uverejnili krátky blog o vojenskej technike a našej schopnosti jej pomôcť. Avšak, vojaci nie sú jediní, kto bojuje s vodou, respektíve jej účinkami na vojenskú techniku. V rovnakej pozícii sú aj policajti.

Polícia je ozbrojený bezpečnostný orgán štátu alebo menšej samosprávnej jednotky (autonómnej oblasti, obce, letiska, prístavu), určený najmä na udržiavanie vnútorného poriadku prostredníctvom preventívnej a represívnej činnosti. Príslušník/príslušníčka policajného zboru sa nazýva policajt/policajtka.

Policajti pracujú za všetkých podmienok a za každého počasia – teda aj v daždi a snehu. K svojej práci využívajú ľahkú i ťažkú techniku. Pod tou si môžeme predstaviť služobné vozidlá, zbrane, putá, obušky a pod.

Vzhľadom na túto skutočnosť je jasné, že na techniku budú vplývať vonkajšie atmosférické vplyvy, ako napríklad vlhkosť či vzduch. Obe spôsobujú oxidačné a korózne chemické reakcie na povrchu i vo vnútri napríklad zbraní či inej techniky zloženej z pevných kovov.

Aj v tomto prípade však pomoc existuje. Či už ide o skladovanie, využívanie či logistiku techniky, dokážeme pripraviť riešenie na mieru. Bavíme sa o naozaj konkrétnych riešeniach, ako puzdrá na zbrane, muničné prepravky, bublinkové plachty, teplozmršné fólie, špeciálne nátery atď., možností je naozaj veľa – stačí si len vybrať.

Vďaka tomu budú povrchy kovov permanentne ochraňované pred koróziou, čo znamená, že nebudú hrdzavieť a budú silno odolné voči rôznym vonkajším atmosférickým vplyvom, tým pádom sa nebude znižovať ich kvalita. Hlavne v prípade zbraní môžu byť takéto chemické reakcie na ich povrchu problémom, ale to platí aj pre služobné autá.

Žiaľ, všetci vieme v akom finančnom stave sa nachádzajú policajné zložky nášho štátu, preto je každé jedno ušetrné € dobrý výsledok. V tomto prípade však hovoríme o tisíckach ušetrených € ročne a to už znie oveľa lepšie, že? 😉

Jediné, čo musíte urobiť, je napísať nám e-mail, prípadne nám priamo zavolať. Či už pracujete v ozbrojených zložkách alebo ste vášnivý zberateľ, pomôžeme Vám Vašu techniku ochrániť, tak, ako nikto iný 🙆🏻‍♂️