Categories
Nezaradené

Smart oblečenie a doplnky

Ľudí vždy fascinoval technologický pokrok a vymoženosti, ktoré sa dokážu spojiť s módou a vytvárať efektnú a efektívnu kombináciu štýlu a moderných technológií. V dnešnej dobe technologického pokroku sme svedkami stále novších kúskov, ktoré v sebe spájajú módu a technológiu. 

Ako jeden z príkladov by sme mohli použil už veľmi rozšírené inteligentné hodinky, ktoré vytvárajú aj taký giganti, akými sú apple alebo samsung. Menej známe kúsky sú napríklad inteligentné bundy. Skvelým príkladom takejto bundy je high-endova bunda od spoločnosti ministry of supply, ktorá sa volá mercury jacket a taktiež vesta mercury vest.

Táto bunda používa umelú inteligenciu na zistenie optimálneho zahrievania vášho tela. Je taktiež ovládaná aplikáciou alebo hlasom. Potom sú to napr. inteligentné okuliare vue, ktoré sú na prvý pohľad nenápadné, no vedia prehrávať hudbu, prijímať hovory, sledovať svoje zdravie alebo super funkcia “nájdi moje okuliare”. Ďalej sú to vesty, tielka alebo tričká, ktoré sledujú vaše životné funkcie ako tep, dýchanie, spánok alebo analýzu spálených kalórií. 

Spoločnosť Ministry of supply má vo svojom portfóliu taktiež inteligentné tričko, ktoré nie je klasické “smart”, no je pružné, odolné voči potu a škvrnám a nekrčí sa. Ponožky sensoria napríklad presne merajú počet krokov, keďže sú priamo na nohách a sú vysoko presné. Rôzne kúsky oblečenia sa postupne etablujú to nášho šatníka a vytvárajú skvelú kombináciu, ktorá dokáže komunikovať cez internet alebo sledovať polohu GPS. Veľa ľuďom to už zachránilo a ešte aj zachráni život, keďže mnoho z nich komunikujú a odosielajú údaje o vitálnych funkciách nositeľa. 

Veľa ľudí v súčasnej dobe odsudzuje moderné technológie, no je to väčšinou len preto, lebo im dobre nerozumejú. Ak naučíme ľudí porozumieť technike a technológiám, bude sa viac zdrojov sústreďovať do smart-casual priemyslu a naša inteligentná móda bude stále lepšia, dokonalejšia, a náš život ľahší a bezpečnejší.