Categories
Nezaradené

Utopil som telefón!

Na tomto svete sa nenájde nikto (ale áno, je to tak, a neklam samého seba), kto by sa nestretol so situáciou, kedy by mu jeho milovaný telefón nespadol tam, kde nemal (samozrejme, že tým myslíme vodu). 

Pamätáš si na časy, kedy si na toalete dokázal stráviť aj hodinu lúštením krížoviek či čítaním “zaujímavých” článkov v časopisoch? No, ako to viem ja aj ty, to už skončilo, keďže v súčasnosti nás týmito našimi súkromnými chvíľkami sprevádzajú vždy verné smartfóny a tablety. Teda až do chvíle, kedy sa nerozhodneme vykročiť späť do reálneho života a zrazu katastrofa – náš verný kamarát je v záchodovej mise, pod vodou, nás chytá panika a stres, celý život zrazu prebieha pred očami.

Niečo podobné sa však môže stať aj pri kúpeli, kde si speváckymi áriami do svojho mobilu či tabletu rovnako krátiš svoje osobné chvíle. Vieme predsa ako. Najprv “Majla hí, majla hó” a o chvíľu “*****!!!”. 

A čo tak rybačka s priateľmi? Veď čo sa môže stať partii chlapov, ktorých žena pustí na ryby, so smartfónmi vo vreckách a dvoma prepravkami piva v kufri, že? 🤷🏻‍♂️ A skoro by som zabudol na naše milované deti, ktoré to dokážu roztočiť aj s pohármi s vodou! Áno, tie naše zlatíčka 😌 A samozrejme ďalšie možnosti, ako ranná káva, ktorá niekedy tiež rada ochutná aj náš telefón. A nie len on. Kľudne si spraví zálusk na smart hodinky, smart náramky, prípadne USB flash disk (btw, mojej mame sa raz podarilo utopiť ovládač od televízora. V záchode. Chápeš? Ovládač od televízora v záchode. Ovládač od televízora ➡️ záchod 🤦🏻‍♂️ Teraz si už naozaj videl všetko, nemáš za čo!).

Lenže čo v takomto prípade vlastne robiť? Čo ak utopíš svoj telefón alebo elektroniku a úplnou zhodou nešťastných náhod zapríčinených nešťastnými okolnosťami či tvojou neznalosťou, nemáš práve v poruke náš easy smart HUMIDEF Záchranný balík, ktorý môže nielenže zachrániť tvoj tvoje zariadenie, ale ešte mu ponúkne aj ochranu a to vďaka ochrannej technológii spolu s využitím prírodných látok (bentonit) a ochrannej technológie s využitím inhibítorov VCI, ktoré sa viažu na kovové povrchy zariadení a vytláčajú molekuly H2O (pre básnikov a nie chemikov – molekuly vody) z kovových povrchov a tak zabraňujú oxidačným (koróznym) prúdom a procesom začať proces degradácie tvojho zariadenia (vďaka čomu je mimochodom jediným svojho druhu? 😞(ale vážne, ak ho nemáš, môžeš si ho hneď zaobstarať tu 👉🏻 https://www.humidef.com/produkty/ ).

Najdôležitejšie, čo je potrebné po utopení takéhoto zariadenia urobiť, je čo najskôr zariadenie vypnúť a ak je to možné, vybrať z neho batériu, SIM a pamäťové karty. Následne je nutné zariadenie utrieť vodou na všetkých jeho dostupných miestach a vložiť ho do (chvíľka napätia) nášho záchranného balíčka 🥳Ak však v tej chvíli na neho ešte len čakáš, kým ti dorazí, môžeš aj improvizovať (použiť napríklad ryžu, prípadne natrhať na malé kúsky toaletný papier, ktorý nahádzeš do nádoby, následne do neho vložíš aj telefón pár hodín sa budeš modliť, aby tieto múdrosti našich starých mám naozaj fungovali 🙏🏻 ). Ak ryža či toaletný papier náhodou predsa len zaberie, mal by byť telefón funkčný. Neviem ti však zaručiť, že vo vnútri tvojho zariadenia nenastala oxidácia na drobných spojoch, ktoré ti časom tvoj telefón znefunkčnia. Ak si chceš byť radšej 100% istý, že tvoj milovaný parťák nehodu prežije, radšej ho po vybratí z nádoby či kôpky ryže odnes do autorizovaného servisu, kde ti ho rozoberú na drobné súčiastky a vyčistia pomocou ultrazvukového čistenia (čo je však finančné stále náročnejšie, ako náš záchranný balíček). 

Pozri si graf, ktorý sme si pre teba poctivo prichystali. Utopenie je podľa android portálu druhým najčastejším dôvodom straty telefónu, hneď po páde a následnom rozbití.

Infoška na záver: podľa štatistík portálu inews.co.uk sa každý deň utopí okolo 100 000 smartfónov! Ročne sa táto škoda ráta v desiatkach až stovkách biliónoch USD!!! 😱😱😱